NOVÉ BROŽURY S TIPY A TRIKY NAŠICH AMBASADORŮ !

Přinášíme vám elektronické brožury s radami, tipy a triky od našich ambasadorů Petra Bambouska (příroda a wildlife) a Marka Ondráčka (krajina). Dozvíte se v nich užitečné postupy, jak nejlépe zachytit přírodní motivy, i jakou techniku používají.

Rádi bychom, abyste jako uživatelé naší foto techniky rostli a vyvíjeli se ve vašem oblíbeném koníčku. Mít přitom mezi našimi ambasadory tak zkušené matadory jako jsou Petr Bambousek a Marek Ondráček přímo vybízí k tomu, abychom se s vámi podělili o jejich cenné rady založené na létech zkušeností. Připravili jsme pro vás tedy elektronické brožury ve formátu pdf, které si můžete prohlédnout nebo rovnou stáhnout.

Petr Bambousek

Petr se zaměřuje výhradně na fotografii zvířat a přírody. Za tím účelem podniká každý rok řadu výprav zejména do tropických krajin. Snaží se lidem přiblížit rozmanitost přírody jako celku, takže se věnuje širokému spektru motivů od makra přes ptactvo až po velká zvířata. Pro jeho tvorbu jsou typické čisté a nápadité kompozice, které získaly celou řadu mezinárodních ocenění v těch nejprestižnějších soutěžích – Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Bird Photographer of the Year, Sony World Photo Awards a dalších.

Petr Bambousek: Tukan obrovský

Petrovu tvorbu můžete vidět v řadě časopisů, knižních publikací i na mnoha besedách a výstavách. Své postřehy také publikuje na svých webových stránkách a facebookovém profilu. Každoročně pořádá celou řadu workshopů u nás i v zahraničí, které pomáhají fotografům proniknout do tajů fotografie přírody. “Díky kompaktním rozměrům, extrémně výkonné stabilizaci a téměř dokonalým možnostem přizpůsobení foťáku je jediným limitem tvorby má vlastní představivost.”

Brožuru Petra Bambouska si můžete stáhnout zde, či kliknutím na obrázek níže.

 

Marek Ondráček

Nejlepší krajinářské fotografie nejsou jen líbivé obrázky, ale vzbuzují emoce a dokáží vás přenést do scény, jako byste tam v daný moment opravdu stáli. Marek Ondráček se ve své krajinářské fotografii zaměřuje na co nejlepší zachycení krásy přírody a předání mnohdy silných dojmů, které z daného momentu měl, dále k divákovi. Jeho nejoblíbenějšími lokacemi jsou České středohoří a České Švýcarsko, ale v portfoliu má mnoho fotografií z celé ČR, Evropy i USA. Často u svých fotografií zdůrazňuje křehkost přírody a její důležitost pro naše životy, přičemž jí i skrze fotografii stále více poznává a objevuje i její mnohé skryté krásy.

Marek Ondráček: Pohlazen mlhou

Marek mezi lety 2015 - 2020 působil jako produktový specialista Olympus, jehož fotoaparáty mu učarovaly po obou stránkách - technické i kreativní. Poznal díky tomu, jak velký vliv má fotografická výbava, její funkce, ale také velikost a váha na samotný tvůrčí proces. Četným experimentováním také zjistil, jak se dá z fotoaparátů Olympus dostat při focení krajiny maximum.

Brožuru Marka Ondráčka si můžete stáhnout zde, či kliknutím na obrázek níže.

SDÍLET:

Komentáře

  • 1