PROČ ZVOLIT OLYMPUS PRO WILDLIFE FOTOGRAFII?

Před několika měsíci se jeden z nejuznávanějších českých fotografů přírody a zvířat – Rostislav Stach – rozhodl kompletně změnit svou fototechniku, kterou dlouhá léta používal. Výsledkem je sada objektivů M.Zuiko Digital PRO společně s nejnovějším přísrůstkem řady OM-D, modelem E-M1 Mark II.

Změna značky znamená v případě profesionálního fotografa, kompletní změnu systému – tedy nejen samotný fotoaparát, ale především kompletní sestavu objektivů, blesků a dalšího příslušenství, které se při focení běžně používá. V případě Rostistilava Stacha však tato změna přinesla několik zásadních pozitiv, která si pochvaluje zvláště při cestování do vzdálenějších lokalit.

Snížení hmotnosti kompletního fotovybavení na cesty o 11 kg (!) je asi tím nejvýraznějším rozdílem, který fotograf pocítí obrazně i doslova. Navíc k takovému snížení váhy došlo při zachování, respektive rozšíření rozsahu pokrytých ohniskových vzdáleností, takže je možné si obrazově i o něco polepšit.

Ostatně v našem dřívějším rozhovoru už na tuto skutečnost Rosťa Stach poukazoval „V minulých letech, kdy jsem ještě používal těžkou FF techniku, jsem často ani nefotil, protože se mi nechtělo vytahovat z kufru auta stativ, přidělávat na něj těžký teleobjektiv a s celou soupravou potom složitě manipulovat nebo hledat kam to postavit.“

Právě o změně celého systému a vybavení společně s tím, jaké to přineslo z pohledu fotografického pozitiva a negativa si povídal s Rosťou Stachem fotograf Jan Březina – doporučujeme rozhodně vaší pozornosti.

Pokud byste si chtěli některý z fotoaparátů PEN nebo OM-D vyzkoušet, pak doporučujeme navštívit některou ze zastávek naší jarní Olympus Tour, která bude cestovat po republice od 7. do 23. března.

Komentáře

  • 1