NAMIBIE OKEM CHRISE EYRE-WALKERA

Namibie je zemí mnoha kontrastů – najdete tam pouště i zajímavé přímořské zátoky, to s sebou samozřejmě nese spoustu velmi fotogenických míst. Nemluvě o krásném světle při západu slunce.

Fotograf a jeden z ambasadorů společnosti Olympus, Chris Eyre-Walker podniknul společně s dalšími fotografy jedenáctidenní cestu do jihoafrické Namibie, kde se věnovali především krajinářské a wildlife fotografii.

 

Právě pro tyto žánry je ideálním nástrojem vlajková loď OM-D E-M1 Mark II, která zvládne jak statické snímky s vysokým rozlišením, tak i zachycení rychlého pohybu pomocí extrémně krátkých časů. Nízkou hladinu osvětlení pak v takových podmínkách perfektně vykompenzuje duální stabilizace těla a objektivu. V poušti je také neocenitelným bonusem odolnost vůči prachu.

Chris pořídil v průběhu cesty velké množství fotografií, které najdete na jeho webu, o své zážitky a atmosféru se však podělil také prostřednictvím krátkého videa. Pro zájemce o technické zpracování – vše bylo zaznamenáno ve formátu C4K (4096×2160 px) při snímkovací frekvenci 24 sn/s. s neutrálním nastavením barevného podání. Veškeré další úpravy – kterých nebylo mnoho – byly provedeny v rámci postprodukce.

 

Komentáře

  • 1