5 NEJFOTOGENIČTĚJŠÍCH MĚST PRO CESTOVATELE

Čtvrtina letních prázdnin je za námi, ovšem neznamená to, že byste měli mít málo času na cestování nebo fotografování. V ideálním případně pak můžete tyto dva koníčky spojit dohromady a objevovat krásu některých měst.

Cestování do neznámých končin bývá vždy dobrodružné a pro mnoho z nás také objevné, stejné však může být i fotografování v těchto krajinách. Určitě doporučujeme koupi podrobné mapy místa, které navštívíte a rozhodně také nepodceňujte své vybavení – malé rozměry systému micro 4/3 jsou totiž na cesty ideálním doplňkem. A která města navštívit?

1. Sydney, Austrálie

Jedno z nejpozoruhodnějších míst, pokud se chcete pokusit o streetfotografii nebo tzv. městskou krajinu. V Sydney je velké množství zajímavých zákoutí, pohledů a průhledů. Minout samozřejmě nemůžete budovu opery ani ikonické mosty kolem.

2. Tokio, Japonsko

Japonsko má zcela odlišnou atmosféru než evropské země a vzhledem ke vzdálenosti, kterou budete muset překonat, bude ideální udělat si fotoprocházku v pozdně odpoledních hodinách, kdy můžete krásně pracovat s měkkým světlem. Své kouzlo mají jak staré chrámy, tak i moderní architektura.

3. Kapské město, Afrika

Africká kontinent nabízí mnoho zajímavých možností, kam se vydat na fotovýpravu, Kapské město je jednou z nich a mnoho zkušených cestovatelů i fotografů doporučuje právě tohle město jako cíl vašeho objektivu. Rozhodně by se mělo objevit také v hledáčku krajinářů, jelikož západy a východy slunce jsou úžasné především u pobřeží.

4. Chicago, USA

Brutalistní architektura v husté městské zástavbě, která je doplněna vysokými domy (v Chicau byl postaven jeden z prvních mrakodrapů) a také tzv. Sears Tower (nyní Willis Tower) – dříve nejvyšší budovou na světě. V ní mimo jiné najdete jeden z nejrychlejších výtahů. Ikonické fotografie pořídíte také v přístavních docích.

5. Singapur

Sigapur je zajímavou směsicí kultur, které se zde vzájemně promíchávají a vzniká tak neopakovatelná atmosféra. Většina fotografů miluje toto město kvůli street a reportážní fotografii.

Komentáře

  • 1