POTOPTE SE A VYZKOUŠEJTE PODVODNÍ FOTOGRAFII

Olympus, to nejsou jenom bezzrcadlovky řady OM-D a PEN, ale také odolné kompakty řady Tough, které patří ve své třídě k tomu nejlepšímu na trhu. Aktuální model TG5 je nabitý funkcemi a prakticky nemá konkurenci. Pod vodu se však můžete vydat i s dalšími aparáty.

Olympus TOUGH TG5 je výjimečný svojí všestranností a pohotovostí, stačí jej pověsit na krk a skočit do vody, nic dalšího už nemusíte řešit a můžete se bez problémů potopit až do hloubky 12 metrů. Když přidáte podvodní pouzdro, není překážkou ani hloubka několik desítek metrů.

V případě bezzrcadlovek řady PEN a OM-D musíte počítat pouze z odolností vůči stříkající vodě, ovšem jakmile své mazlíky zavřete do podvodního pouzdra, budou spolehlivě pracovat hluboko pod hladinou. Podvodní pouzdra jsou navíc velmi dobře promyšlená, takže nabídnou možnost kompletního ovládání a navíc i řadu úchytů pro praktické příslušenství nebo externí blesky.

Vyzkoušejte podvodní fotografii

A protože si v Olympusu jsou vědomi výjimečného postavení svých fotoaparátů, připravila společnost specializovaný web, který se věnuje výhradně podvodní fotografii, a to na různých úrovních – od začátečníků až po profesionály. Každá z úrovní je reprezentována několika fotografy s více či méně bohatými zkušenostmi.

Co je však mnohem důležitější, to je celá řada tipů a triků, které na webu najdete a můžete je aplikovat v praxi. Počáteční kroky v novém fotožánru totiž nejsou vždy zcela jednoduché a osvědčené postupy mohou značně pomoci. Zvláště když je doplňuje komentář a obsáhlejší blogové články od zkušených podvodních fotografů.

 

Komentáře

  • 1