ČERSTVÉ ZIMNÍ ČÍSLO OLYMPUS MAGAZÍNU JE ONLINE

Další číslo Olympus magazínu pro všechny uživatele fotoaparátů formátu micro 4/3 je zdarma ke stažení. Hlavním tématem je tentokrát krajinářská fotografie.

Ačkoli mnoho z nás fotografuje krajinu především v jarních a letních měsících, rozhodně není na škodu zaměřit se na tento žánr i na podzim a v zimě. Ostatně na podzim hraje krajina všemi barvami a kombinace zelených, žlutých, oranžových a hnědých listů je velmi vděčná pro barevnou fotografii.


Bez života, foto: Blanka Mináriková

Zimní počasí s přízemními mrazíky, vysokou vzdušnou vlhkostí a častou mlhou či oparem zase umožňuje kreativní práci při volbě vhodné kompozice. Z pohledu expozice se sice jedná o krapet náročnější typ fotografování, ale na druhou stranu vás takové podmínky vyškolí a mnohému se můžete přiučit.

Vedle řady velmi povedených fotografií z rukou uživatelů bezzrcadlovek Olympus, se můžete těšit na doporučení nejlepších objektivů pro streetfotografii a především rozsáhlý rozhovor s tipy z praxe s ambasadorem Olympusu, fotografem Stevem Goslingem.

Dalším fotografem, kterému je v magazínu věnován prostor, je Damian Mcgillicuddy, který se rozpovídal o fotografování v okolí Lanzarote. Trojici rozhovorů uzavírá Australan Cameron Blake, který přináší zkušenosti s nočním fotografováním hvězdné oblohy.

I my budeme rádi, když přispějete svými výtvory do naší galerie fotografií, kde se můžete nejen inspirovat, ale díky fundované kritice také posunout svoji tvorbu dále. Olympus magazín je dostupný jak online, tak si jej můžete po otevření ve webovém prohlížeči stáhnout a studovat i na cestách.

Komentáře

  • 1