ZÚČASTNĚTE SE CELOSVĚTOVÉ FOTOSOUTĚŽE OLYMPUS GLOBAL OPEN PHOTO CONTEST

Fotografické soutěže jsou pro mnoho z nás zajímavé nejen kvůli možné výhře, ale také proto, že jsou naše fotografie posuzovány v záplavě různých typů snímků odbornou porotou.

Fotografická soutěž Olympus Global Open Photo Contest se konala poprvé v roce 2015, kdy měla za cíl shromáždit co nejvíce fotografií v různých kategoriích a vzájemně je mezi sebou porovnat, nezávisle na tom, zda jsou pořízené amatéry nebo profesionály. Výsledek byl více než překvapivý:

 • 262 146 zaslaných fotografií
 • 137 zemí, z nich pocházeli soutěžící
 • 57 092 účastníků

Vzhledem k úspěchu prvního ročníku, se rozhodl Olympus pro pokračování a dnes tu máme již třetí ročník celosvětové fotosoutěže 2017–2018, který byl oficiálně zahájen 27. listopadu a končí 26. února 2018.


Dry Branch – Kevin Iaw, kategorie Art (2015)

V aktuálním ročníku bylo vyhlášeno celkem šest samostatných kategorií, do nichž mohou soutěžící přihlašovat své snímky:

 • Getting outside (venkovní fotografie) – zde by se měly objevit fotografie pořízené v exteriéru, které vyjadřují radost, svobodu nebo nové objevy
 • Art (umění) – umělecky zaměřená kategorie, kde můžete předvést své unikátní vize
 • Power of Life (síla života) – vkládejte fotografie, které zachycují krásu a energii života
 • Light (světlo) – světlo může být různé a zároveň je nezbytné pro vznik fotografie, zde můžete ukázat, jak jste jej zachytili
 • Stories (příběhy) – co může být silnějšího, než příběh vyprávěný pomocí jedné fotografie
 • Connections to Cherish (spojení s milovanými) – emotivní snímky, zachycující lásku a mírumilovnost, které nabídnou jen přátelé a rodina

Podmínka pro účast v soutěži je registrace na webu fotosoutěže, a to i v případě, že jste se účastnili některého z předchozích ročníků. Každý účastník může nahrát maximálně 5 fotografií (v JPG nebo JPEG s maximální velikostí 15 MB/snímek). Vzhledem k celosvětové účasti je vhodné nenechávat nahrávání fotografií na poslední chvíli, kdy může dojít k výraznému zpomalení nahrávání. Po přihlášení ke svému účtu můžete fotografie měnit či upravovat po celou dobu trvání soutěže.


Time of awakening – kategorie Places that Inspire, reo1211

O co se hraje

Hlavní cenou ve fotosoutěži Olympus Global Open Photo Contest je vlajková loď bezzrcadlovek, model Olympus OM-D E-M1 Mark II + objektiv M.Zuiko Digital ED 12–40 mm F2,8 Pro a navíce ještě finanční ocenění ve výší 1 000 000 japonských jenů (cca 190 000 Kč).

V každé kategorii pak budou oceněni tři výherci, kteří obdrží následující fotoaparáty:

 1. místo – Olympus PEN-F + M.Zuiko Digital ED 12 mm F2,0
 2. místo – Olympus OM-D E-M10 Mark III + M.Zuiko Digital ED 14–42 mm F3,5–5,6 EZ
 3. místo – Olympus PEN E-PL8 + M.Zuiko Digital ED 14–42 mm F3,5–5,6 EZ
 4. až 13. místo – blok Moleskine v limitované edici Olympus PEN-F

Vítězné fotografie bude vybírat šestičlenná porota s mezinárodním obsazením (Německo, Singapur, Chorvatsko, Thajsko, Japonsko, USA – všichni porotci jsou aktivní fotografové. Podrobné podmínky soutěže společně s registračním formulářem a galeriemi jednotlivých kategorií najdete na webové stránce soutěže.

pozn: titulní snímek – with you – kategorie Connections to Cherish, Andrarena

Komentáře

 • 1