SOUTĚŽTE S CZECH NATURE PHOTO O BEZZRCADLOVKY OLYMPUS OM-D

Prestižní fotografická soutěž Czech Press Photo má svoji mladší sestru Czech Nature Photo, jejíž druhý ročník se koná právě v letošním roce. Na výherce čeká finanční odměna a také profesionální bezzrcadlovka Olympus OM-D E-M1 Mark II.

O fotografické soutěži Czech Press Photo nemá smysl se sáhodlouze rozepisovat, za sebou již má 21 ročníků a jedná se o jednu z nejprestižnějších fotografických soutěží na území České republiky. V loňském roce byla také poprvé vyhlášena fotografická soutěž Czech Nature Photo, která se setkala s nemalým ohlasem.

Fotografie přírody tvoří nedílnou součást tvorby většiny amatérských i profesionálních fotografů, a právě proto se rozhodla obecně prospěšná společnost Czech Photo založit novou tradici v podobě soutěže Czech Nature Photo. Hlavním partnerem druhého ročníku je společnost Olympus, která také věnovala hlavní výhru do soutěže v podobě profesionální zrcadlovky OM-D.

  

Do letošního ročníku soutěže Czech Nature Photo je možné zasílat snímky přírody pořízené nejen v ČR, ale kdekoli na světě. Zúčastnit se může každý, kdo přispěje svojí tvorbou do jedné z osmi kategorií:

  • Savci (volně žijící)
  • Ptáci (volně žijící)
  • Plazi, obojživelníci a podvodní život (volně žijící)
  • Bezobratlí (hmyz, korýši, měkkýši a další – volně žijící)
  • Český les
  • České zemědělství a venkov
  • Zvířata v lidské péči
  • Cena za nejlepší fotografii české přírody – speciální kategorie, jejímž partnerem je správa Krkonošského národního parku
  • Příroda v Praze – speciální kategorie vypisovaná magistrátem hlavního města Prahy

O co se hraje?

Po zaslání fotografií do soutěže vybere odborná porota složená z profesionálních fotografů nominace v jednotlivých kategoriích, které budou zveřejněny 12. března 2018 a v termínu 5. dubna až 13. května pak budou nominované snímky vystaveny v prostorách Czech Photo Centra. V loňském roce vybírala porota z více jak 3000 fotografií od 467 autorů.

Na stejném místě pak budou vyhlášeny výsledky letošního ročníku, a to 19. dubna, za účasti všech porotců, mezi nimiž je například španělský biolog a fotograf Javier Aznar González de Ruda, ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek, profesionální fotograf a držitel několika ocenění Petr Bambousek nebo wildlife fotograf Václav Šilha. Hlavní cenou za Fotografii roku napříč všemi kategoriemi je v letošním ročníku finanční odměna 20 000 Kč a bezzrcadlovka Olympus OM-D E-M1 Mark II s objektivem M.Zuiko Pro ED 12–40 mm F2,8.

V jednotlivých kategoriích se pak mohou soutěžící těšit na fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark II s objektivem M.Zuiko Digital ED 14–42 mm F3,5–5,6 EZ Pancake a finanční odměnu 10 000 Kč. Výjimkou jsou kategorie „Zvířata v lidské péči“ a „Cena za nejlepší fotografii české přírody“ do nichž věnovali ceny partneři soutěže v podobě fotografického workshopu v Zoo Praha (Zvířata v lidské péči) a fotografického víkendu v Krkonošské divočině (Cena za nejlepší fotografii české přírody).

Poslední speciální cenou je pak ocenění od veřejnosti, která bude moci přímo na výstavě ohodnotit jednotlivé snímky. Vítězná fotografie s největším počtem hlasů, respektive její autor obdrží odolný kompaktní fotoaparát Olympus Tough TG-5 a finanční odměnu 10 000 Kč.

Pozn. Titulní fotografie – Stanislav Macík – V očekávání noci – Fotografie roku 2017 Czech Nature Photo

Komentáře

  • 1