AKTUÁLNÍ ČÍSLO OLYMPUS MAGAZÍNU PORADÍ S WILDLIFE FOTOGRAFIÍ

Britský interaktivní časopis Olympus magazine se tentokrát věnuje fotografování v divoké přírodě a přináší hned několik užitečných rad a tipů pro pokročilé i začínající fotografy. Svůj koutek si najdou i svatební fotografové.

Fotografování divoké přírody a volně žijících zvířat je pro mnoho amatérských fotografů výzva, neboť s sebou nese důkladnou přípravu na samotné focení, a především pak notnou dávku trpělivosti při čekání na nejlepší záběr. Jarní měsíce přinášejí neopakovatelné záběry zvířat, která vyvádějí svá mláďata, a to vše je zarámované rozkvétající krajinou. Zkrátka ideální období pro wildlife.

Vedle rozhovoru s profesionálním fotografem Robem Cottlem najdete v magazínu také doporučení na vhodné vybavení a nastavení aparátu pro wildlife fotografii. Pokud náš blog sledujete častěji, pravděpodobně už tušíte, jaké vybavení je pro tuto příležitost nejvhodnější.

 

Na dalších stranách magazínu dostali prostor angličtí čtenáři a přispěvatelé do galerie na webu mujomypus.

 

Společně se zvířaty se na jaře probouzejí také snoubenci a chystají se na dlouho plánovaný okamžik svatby, která stvrdí jejich životní cestu. O úskalích svatební fotografie pohovořila fotografka Jessica Milberg a nezapomněla přidat i několik tipů a rad z praxe.

 

V neposlední řadě se pak můžete inspirovat u Damiana McGillicuddyho, který rozebral vznik snímku starého boxera, a to opravdu do detailu. V krátkém textu najdete veškeré informace o použitém vybavení, nastavení techniky a promýšlení kompozice včetně jejího náčrtku.

 

Komentáře

  • 1