WILDLIFE FOTOGRAFIE OBJEKTIVY OLYMPUS

Ne každý den je vhodný pro fotografickou procházku, ať už kvůli nepříznivému počasí, únavě nebo jen proto, že si potřebujete chvíli odpočinout, vyčistit hlavu a utřídit si myšlenky a nápady na další fotovýpravu. Proč u takové relaxace zároveň nepotěšit oko?

V rámci veletrhu FOTOEXPO, který se letos koná již pošesté dne 20. října, můžete navštívit unikátní výstavu fotografií, které pořídil jeden z ambasadorů značky Olympus, fotograf Petr Bambousek, který se ve své fotografické praxi zaměřuje především na krajinářskou a wildlife fotografii. K vidění bude kolekce fotografií, které Petr Bambousek pořídil v uplynulých dvou letech fototechnikou Olympus.

Konkrétně se bude jednat o 50 fotoobrazů větších rozměrů, které dokumentují výpravy a hledání exotického zvířectva v Pantanalu, Ekvádoru, Malajsii, Borneu, Botswaně a také v rámci naší republiky.

Petr Bambousek o sobě říká: Od malička mě fascinovala příroda, dinosauři a zejména plazi. Od střední školy jsem choval hady a během 10 let aktivní teraristiky odchoval desítky mláďat, zejména hroznýšovitých hadů. Stále mě to táhlo do tropů, kde je populace hadů největší, a v roce 2002 jsem podnikl svou první měsíční výpravu do Kostariky. Hadů jsem, pravda, mnoho nepotkal, ale cesta samotná znamenala velký zlom v mém životě. Zcela jsem propadl kouzlu tropů a od té doby se vracím do rovníkových oblastí pravidelně. V posledních letech mi naprosto učarovala fauna Bornea, kam jsem se vrátil již 9x. Mezi mé oblíbené destinace dále patří Sulawesi, Pantanal, Kostarika, Panama, Ekvádor, Florida, Malajsie nebo Thajsko.

Donedávna využíval Petr Bambousek odlišnou fototechniku různých výrobců a v průběhu let vystřídal hned několik značek a modelů. V roce 2016 však začal používat techniku Olympus, konkrétně modely OM-D E-M1 Mark II a také OM-D E-M5 Mark II, a to nejčastěji v kombinaci s teleobjektivy M.Zuiko 300 mm F4 IS nebo M.Zuiko 40–150 mm F2,8, které umožňují dostatečné přiblížení fotografované scény a v kombinaci s duální stabilizací obrazu v těle i objektivu zajišťují perfektně ostré snímky i při delších expozičních časech.

Hlavní výhodu spatřuje Bambousek především ve snížení hmotnosti kompletního vybavení o 6 kilogramů, při zachování stejného rozsahu používaných ohnisek a transportu dvojice těl fotoaparátů. Praktické zkušenosti Petra Bambouska jsou neocenitelné, zvláště když se svým vybavením procestoval nejednu exotickou zemi tropického pásma, kde dostávají fotoaparáty i objektivy pořádně zabrat. Na výstavě ho určitě potkáte a v případě zájmu o více praktických zkušeností vás určitě neodmítne.

Komentáře

  • 1