FENOMÉN INSTAGRAM

Fenomén Instagram aneb "když mobil nestačí". Že je Instagram jednou z nejfrekventovanějších sociálních sítí ví dnes každý, kdo se na internetu pohybuje. Skutečnost, že i fotografie na něm mohou vypadat lépe, než jen ty pořízené mobilem, si ale uvědomuje jen málokdo.

Instagram se v posledních letech stal jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí. Na rozdíl od ostatních je zaměřen především na sdílení informací formou obrazu. Stal se médiem ke sdílení každodenních životů, stal se prostředkem sebeprezentace, nástrojem všech, kdo se chtějí s ostatními podělit o své zážitky, prožitky či dovednosti.

Fotoaparáty OM-D jsou natolik kompaktní, že je můžete mít všude sebou. Foto: Nicolas Armer. 

Na rozdíl od dob nedávno minulých, kdy jsme spoustu fotografií jen ukládali do „šuplíku“, máme díky sociálním sítím jedinečnou možnost své nejlepší fotografie sdílet s celým světem prakticky okamžitě.

Z fotografického hlediska je Instagram jedinečný nástroj, který obrazovou formou sděluje něco ostatním. Protože se na Instagramu prezentují lidé s různými zálibami, koníčky či profesemi, obsahuje nepřebernou studnici fotografií všech rozličných žánrů, ze kterých lze čerpat inspiraci.

Mezi snad nejznámější a nejčastěji frekventované fotografické žánry, objevující se na Instagramu, patří PORTRÉT (včetně SELFIE), KRAJINA, CESTOVÁNÍ, STREET FOTO.

Všem těmto žánrům se budeme věnovat v následujících dvou měsících a s pomocí profesionálních fotografů a instagramerů se s vámi podělíme o důležité tipy a triky, které se k danému tématu a ve spojení s Instagramem váží.

Foto: Lennart Pagel, Olympus OM-D

A právě proto, že je Instagram tak úzce svázán s prezentací fotografií z cestování, dovolených i běžných každodenních výjevů, jsou ideálními tvůrčími nástroji malé a lehké fotoaparáty Olympus PEN nebo Olympus OM-D, které vezmete všude sebou. Vyhnete se tak častým kompromisům, které jste nuceni činit při focení mobilem a zároveň sebou nebudete muset tahat veliké a těžké objektivy, jako je tomu v případě Full Framových fotoaparátů.

Zejména pětková a desítková řada fotoaparátů Olympus OM-D, konkrétně modely E-M10 Mark IIMark III a E-M5 Mark II, jsou pro rodinnou a cestovatelskou fotografii jako stvořené. Svými fotografickými funkcemi, režimy a zejména obrazovou kvalitou převyšují kvalitu mobilních telefonů, přitom nikterak nezaostávají za svými FF protějšky.

Foto: Marcel Lesch, Olympus OM-D

Pokud tedy nechcete na svých cestách tahat na zádech batoh zaplněný jen fotografickou technikou, ale rádi byste do něj vložili i svačinu, láhev s pitím, pláštěnku, či cokoliv dalšího, jsou fotoaparáty OM-D a PEN tou ideální volbou.

Foto: Max Muench, Olympus OM-D
Foto: Peter Baumgarten, Olympus OM-D
Fotoaparáty Olympus OM-D řady E-M10 a E-M5 jsou nejen velmi kompaktní, ale i stylové

 

 

SDÍLET:

Komentáře

  • 1