Skater Filip Baxa a staré BMW

Staré BMW, skater Filip Baxa, fotograf Michal Jirák, magazín SUV. To vše spolu souvisí. Jak? Přečtěte si příběh fotografie Michala Jiráka.

"S kamarádem a skaterem Filipem Baxou jsme se vydali fotit na street kousek od našeho lokálního skateparku, Vysoplazy. Měli jsme v plánu artové fotky, portréty, ne trickovou fotku, jelikož poblíž moc spotů není. Oba dva nás upoutalo opodál stojící, už rozkradené BMW E39. S Filipem jsme se shodli, že by bylo hodně dobrý udělat trick na blatníku auta. Filip má "pop" tzn., že dokáže skákat na vysoké překážky a tak pro něj noseslide na blatníku nebyl vůbec problém."

"Využil jsem profi objektiv Olympus 25mm f/1.2 PRO, který si mě získal svou světelností a kresbou, naprostá špička. Tělo, které jsem použil na fotku bylo OM-D E-M5 mark II, kde jsem se díky výklopnému displeji dostal až k zemi a dosáhl tak hloubky ostrosti v popředí fotky na f/1.6. Odešli jsme nadšení, protože trik se povedl a staré BMW dostalo svou poslední poctu, za týden po naší akci bylo pryč."

"Měl jsem z fotky takovou radost, že jsem jí ještě ten den doma zpracoval, převedl do B&W, protože zeď za autem byla žlutá a tu já moc rád nemám. V B&W vše víc vyniklo a celá série fotek je tedy černobílá. Nahráli jsme fotku na můjolympus, facebook a instagram. Lidem se moc líbila, je to prostě neobvyklej skejtovej spot, haha. Sám mám staré BMW a jsem ve facebookové skupině BMW club CZ. Vzal jsem fotku a nahrál jí tam se slovy, že jde o poslední poctu autu, taky se setkala s úspěchem. Pak se objevila zpráva od Jana Majurníka, motoristického novináře, že by fotku rád vytiskl v magazínu SUV, v sekci ART. Slovo dalo slovo a my jsme se s Filipem Baxou dostali se skejtovou fotkou do automobilového magazínu. Úžasný pocit, který bych přál každému fotografovi."

Michal Jirák

Instagram

Facebook

SDÍLET:

Komentáře

  • 1