PŘÍBĚH FOTKY - AKI VOTRUBOVÁ

Co na nový Olympus OM-D E-M5 Mark III ještě nikdy nikdo nefotil?

Ve čtyři ráno budíček, vypotácet se z postele, což je ještě o to těžší, když má člověk silný jetlag, protože přelet mezi Čechami a Kambodžou absolvoval teprve před dvěma dny. Před rodinným hotýlkem v Siem Reapu, kde jsme se ubytovali, již čeká z večera domluvený řidič i se svým tuktukem, malým vozítkem pro tři osoby, které je taženo motorkou, která snad pamatuje ještě koloniální léta. 

Aki Votrubová - Angkor Wat

Foto: Aki Votrubová

V tuktuku po cestě snídáme banán a ještě za tmy se řítíme prašnou cestou k jednomu z nejúchvatnějších chrámových komplexů na světě jménem Angkor Wat. Dozajista nejslavnější památka v Kambodži sem přiláká ročně přes milión lidí. Proto není divu, že k ní míří i plno fotografů hned za rozbřesku, aby zachytili chrám za světla vycházejícího slunce. Já jsem mířila za fotkou symbolických kupolí, které mi vzdáleně připomínají včelí úly. Měla jsem radost, že se kolem nich nachází i samostatně stojící palmy a mohla jsem si tak vyhrát se siluetami stavby i stromů focených proti svítání.

Fotila jsem na svůj nový přístroj Olympus OMD EM5 Mark III., a to v době, kdy byl opravdu zbrusu čerstvou novinkou, tak je klidně možné, že jsem byla úplně první, kdo na tento model Olympusu v Angkor Watu, fotil! Minimálně třeba z Česka je to podle mě klidně možné. Zda je to skutečná pravda, se asi nikdy nedozvím, ale ráda tomu budu alespoň věřit :) Abych mohla fotit na pomalejší závěrku, měla jsem fotoaparát stabilizovaný pomocí stativu Joby a fotila jsem pomocí cestovatelského objektivu Olympus ED 14-150mm.

Aki Votrubová

Tel. // Whatsapp.: +420 731 153 213

WEB: www.akitakespictures.com

INSTAGRAM: soukromý: @akivotrubova // profesní: @akitakespictures

MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE A MEDIAKIT: http://bit.ly/kdojeaki

SDÍLET:

Komentáře

  • 1