REPORTÁŽ Z GLAMOUR WORKSHOPU

Profesionální módní fotograf Lukáš Navara uspořádal ve spolupráci s Olympusem Glamour foto workshop v Olomouci. Krátký report z něj vám nyní přinášíme spolu s redakcí magazínu Foto Video.

Před časem (13. dubna) jsme na stránkách tohoto Blogu anoncovali květnový Glamour foto workshop. Rádi bychom nyní ve spolupráci s magazínem Foto Video, v jehož červencovém čísle následující článek vyšel, přinesli zprávu i vám, kteří jste si magazín nestihli pořídit. Kromě toho zde publikujeme větší množství Lukášem na místě pořízených fotografií.

Foto workshop „Olympus Glamour Photo“ s Lukášem Navarou

Profesionálního fotografa Lukáše Navaru asi není nutno dlouze představovat. Ve zkratce patří Lukáš mezi přední české módní fotografy, v posledních letech se proslavil mimo jiné focením soutěží krásy, konkrétně České Miss. Jeho fotografický um, ale i příjemné vystupování a zejména schopnost předat své poznatky a zkušenosti dál, vyústilo ve fotografický workshop, který uspořádal se společností Olympus koncem května v luxusním prostředí NH Hotelu v Olomouci.

Pozvaní účastníci, majitelé fotoaparátů Olympus OM-D a PEN, tak měli jedinečnou příležitost po celý den sledovat a na vlastní kůži zažít průběh profesionálního focení. Zjistili, že výsledná fotografie není jen modelka na jedné straně a cvaknutí fotoaparátu na straně druhé. Poznali, že za profesionálním výsledkem v případě glamour fotografie stojí stylista, vybavený ohromnou spoustou oblečení, obuvi a dalších doplňků, dále vizážistka, jejíž kufřík čítá ne desítky, ale stovky typů a barev líčení a v neposlední řadě samotné modelky, jejichž zkušenosti s pózováním výrazně usnadňují a urychlují práci fotografa. Hodí se také alespoň jeden asistent, který vypomáhá s umístěním světel, držením odrazných desek apod.

V případě, že je celý tento tým dokonale sehraný, visage a styling na sebe perfektně navazují, přichází na řadu samotné focení. K workshopu zvolené apartmány byly k focení jako stvořené. Veliká prosklená stěna pouštěla dovnitř dostatek světla pro denní fotografování bez nutnosti umělého svícení. Zábleskové světlo si účastníci vyzkoušeli také, avšak přirozená krása denního světla nahrávala po většinu času k jejímu využití.

Po celý den byla na místě k dispozici kompletní sada objektivů Olympus M.ZUIKO Digital. Využívaná byla především portrétní skla, zejména M.ZUIKO Digital 45 mm F1,8 (ekv. 90 mm) a M.ZUIKO Digital 75 mm F1,8 (ekv. 150 mm), ze zoomových profi skel pak primárně M.ZUIKO Digital 40–150 mm PRO F2,8 (ekv. 80–300 mm).

Celý den se nesl v poklidné a přátelské atmosféře, objektivy šly z ruky do ruky, testovaly se fotoaparáty, Lukáš se postupně dělil o řadu praktických zkušeností a výsledky účastníků se neustále zlepšovaly. Na konci dne bylo mnohdy těžké rozeznat, zda fotografii zobrazenou na displeji fotoaparátu pořídil amatérský či profesionální fotograf.

Přítomné modelky, tmavovlasá Jana Okáčová a blondýna Miss Brno 2016 Veronika Robotková, odvedly skvělou práci. Po celý den neúnavně pózovaly na přání fotografů a „házely“ úsměvy na všechny strany. Když pak dostaly do rukou rekvizity ve formě stylových fotoaparátů Olympus PEN-F, nebralo focení konce. Ve společnosti modelek se přístroje výjimečně vyjímaly.

 
Lukáš Navara s modelkami

 

 

Komentáře

  • 1