7 TIPŮ K ÚSPOŘE BATERIÍ V ZIMĚ

Zasněžená krajina ať už typicky na horách nebo méně často v nížinách láká vyjít ven s foťákem a zachytit ji. Má to však svá úskalí, a proto přinášíme 7 tipů zaměřených na úsporu baterie.

Zimu a mráz nemají akumulátory obecně zrovna v lásce. V chladném počasí se baterie rychleji vybíjí a dokonce dlouhodobě postupně klesá jejich celková kapacita. Abyste si mohli zimní focení skutečně vychutnat, potřebujete mít jistotu, že vás vybitá baterie nenechá na holičkách. Níže tedy předkládáme 7 tipů, jak se tomu vyhnout:

 

 

Určitě nepodceňujte ani vlastní tepelný komfort – vhodné je outdoorové oblečení v několika vrstvách včetně termo prádla, čepice, šála (přes ústa, abyste si nedýchali na displej / hledáček a nezamlžoval se!) a dobré rukavice, které umožňují ovládání fotoaparátu, ale současně udržují prsty v teple. Dobrou variantou jsou např. rukavice s odnímatelným ukazovákem a palcem, pod nimiž můžete mít slabší pletené rukavice s dotykovými konci.

 

Stylové doplňky Olympus

Pokud chcete být při focení v teple a zároveň perfektně sladění s vaším fotoaparátem, můžete doplnit svou výbavu také stylovými doplňky Olympus, jako jsou čepice a ponožky. Aktuálně je navíc můžete pořídit se slevou 50%! Když jste v teple, spíše se můžete soustředit na fotografování, navíc s výbavou značky Olympus budete určitě ještě kreativnější:-).

SDÍLET:

Komentáře

  • 1