AKTUALIZUJTE SI SVOJI OM-D E-M10

Důkazem toho, že se Olympus nesoustředí pouze na svoji vlajkovou loď a na nejnovější modely svých fotoaparátů, je mimo jiné i to, že neustále vylepšuje práci i starších modelů bezzrcadlovek PEN a OM-D. Starší model E-M10 se doškal aktualizace firmwaru ve verzi 1.3. 

Nový firmware pro OM-D E-M10 s označením 1.3 přináší podporu nových objektivů, které jsou vybaveny optickou stabilizací. Bezzrcadlovka E-M10 má stabilizovaný snímač, a to ve třech osách. Pokud byste použili stabilizovaný objektiv z řady M.Zuiko Digital bez aktualizace firmwaru, byla by jeho práce stoprocentní pouze při vypnuté stabilizaci. Ovšem po aktualizaci firmwaru a využití obou stabilizátorů – snímač i objektiv – můžete využívat zásadní výhody v podobě fotografování delšími časy bez rizika pohybové neostrosti.

Jak aktualizovat firmware digitálu

Samotná aktualizace firmwaru je velmi jednoduchá a je k ní potřeba fotoaparát s plně nabitou baterií a nasazeným objektivem, USB kabel k propojení počítače a digitálního fotoaparátu a nainstalovaný program Olympus Viewer, případně alespoň program Olympus Digital Camera Updater.

Po spuštění programu Olympus Viewer vyberte v hlavním menu programu záložku Aktualizovat a v ní druhou položku Aktualizovat fotoaparát. Dalším krokem je pak propojení fotoaparátu s počítačem pomocí dodávaného USB kabelu a postupujte podle informací na obrazovce.

Komentáře

  • 1