JAK DOKONALE VYFOTIT JÍDLO?

Léto pomalu končí a dny se zkracují, nebude trvat dlouho a přijde podzim plný barev a západů slunce, při nichž budete moci fotografovat prakticky cokoliv. Zatím však máme stále ještě hezké počasí a na stolech se nám mnohdy objeví netradiční pokrmy z aktuální úrody. Co takhle si je zvěčnit?

Obvykle jídlo fotografujeme v okamžiku, kdy nám přinesou něco nového a zajímavého na stůl a chceme si jej zdokumentovat ať už pro vlastní potřebu nebo pro chlubení se přátelům. Ovšem fotografování jídla samo o sobě může být také velmi dobrým cvičením nejen na produktovou fotografii. Ačkoli je nasnadě přirovnat focení jídla k produktové fotce úplně to neplatí, jelikož má svá specifika. Dali jsme proto dohromady několik základní rad, jak se k jídlu (s aparátem u oka) postavit.

Použijte blesk

Určitě víte, že světlo je ve fotografii tím nejdůležitějším, bez něj by totiž žádný snímek nevznikl. V případě jídla je světlo mnohem víc důležité, protože s jeho pomocí „rozsvítíte“ všechny barvy na talíři a rázem bude mít snímek nejen větší hloubku, ale celkově bude i šťavnatější. Přirozené světlo například z okna bude jemné a rozptýlené, ovšem s největší pravděpodobností neprosvítí všechny potřebné detaily.

Ideálním řešením je použití blesku, kdy jej umístíte mimo tělo aparátu a zábleskovou hlavu doplníte softboxem pro jemné a rozptýlené avšak všesměrové světlo. Použít pak můžete i odraznou desku k prosvětlení malých ploch mezi jídlem a talířem. Nebo naopak pracujte s přidáváním dramatických stínů.

Na detailech záleží

Při fotografování jídla je velmi důležité pracovat se všemi plány fotografie – typický začátečník se soustředí na to, co je na talíři, ovšem to není zdaleka vše, co se na fotografii ocitne. Stěžejní částí fotografie je totiž i to, co je kolem talíře a na jakém povrchu je položený.

Pro focení jídla se snažte vybírat, pokud možno co nejjednodušší podklad – raději se vyhněte klasickému čtverečkovanému ubrusu a namísto něj zvolte například režnou látku nebo přiznejte barvu a foťte přímo na dřevěném stole. Struktura dřeva se snese prakticky se vším.

 

OATMEAL➕GINGERBREAD SMOOTHIE . Right now I am 70% Oatmeal 🤣🤣. I cannot get enough of it. That including having a massive craving for Quinoa at 4am is driving me pretty crazy. This is a good LACTATION ONE For Mama's breastfeeding. So excited to get on that soon 😊 . 🙏🏽 Good Morning everyone. We had some starting trouble before heading into Nursery this morning. But nothing a bunch of dinosaurs in the Caterpillar room won't sort 🤣 . Back to 👩🏽‍💻 with my smoothie ready to smash out another work load and get things 💪🏽. Writing some #Yoga posts as well and my favourite Asanas as of now ➕ why 😊 . Have an incredible day and DON'T SWEAT THE LITTLE BIG THINGS TOO 😘 Oatmeal @flahavansuk PB @manilife_ Nuts @hollandandbarrett Buckwheat @grapetreefoods 👍🏽 Fresh produce @coopukfood . . . . . . . . #yogamum #forksoverknives #letscookvegan #whatiate #whatveganseat #yogadaily #foodpassion #oatmeallove #veganbychoice #plantsoverprocessed #cfblogger #ontheblogsoon #easyveganmeals #eatyourveggies #hownottodie #foodmakesmehappy #getinmybelly #plantbaseddiet #foodisfuel #eatright #vegangirl #bestofvegan #eattobefit #feedfoodblog #veganblogger #yogafood #postyoga #veganeats #breastfeeding

Příspěvek sdílený Aj Teidy (@lifeinsatiable),

Obarvěte scénu

Nebojte se pracovat s barvami, které máte k dispozici při vaření nebo při samotném stolování – obyvkle najdete celou řadu zajímavých kotrastů a právě barevný kontrast na fotografii je tím, co dokáže upoutat divákovo oko. Například kombinace různobarevného ovoce se zaměřením na detail a využití jiné doplňkové barvy na pozadí snímku je ideální cestou.

Zaměřte se na detaily a kompozici

Nejhorší fotografie jídla jsou ty, u kterých vás ani nenapadne, že byste něco takového chtěli ochutnat, obvykle jsou to snímky, které mají nejen špatnou kompozici ale především naprosto nevhodný úhel záběru. Zapomeňte na fotografování shora a běžte od stolu kousek dál, využívejte práci s perspektivou a kompoziční pravidla.

 

A refreshing slice of orange for #nationalfoodday, captured by @marcusphoto1 and his #OMD⠀ ⠀

Příspěvek sdílený Olympus UK (@olympusuk),

Nebojte se detailů, na fotce nemusí být vidět úplně všechno, ale rozhodně nesmí chybět pověstná „třešnička na dortu“, kterou najdete prakticky u každého pokrmu. A právě na ni se zaměřte.

Buďte připraveni!

V tomto případě nemyslíme připraveností očištěné objektivy a nabité baterie (to je samozřejmost) ale přípravu zákulisí pro fotografování jídla. Raději se vyhněte stálým zdrojům světla, které vyzařují teplo – dezerty a zmrzlina pod ním dlouho nevydrží – volte v ideálním případě LED osvětlení.

Velmi praktickou pomůckou je rozprašovač s vodou, jedno stříknutí rozsvítí čerstvou zeleninu, ovoce a především bylinky – kapky rosy vypadají opravdu dobře. Pro lesklou strukturu připravených pokrmů pak doporučujeme jemný štětec a pár kapek olivového oleje. Také párátka oceníte, budete-li si chtít s celkovým naaranžováním vyhrát.

Komentáře

  • 1