Detekce tváře s E-M1 Mark III

Vyspělá detekce tváří a očí usnadňuje práci všem, kdo fotografují nebo natáčí lidi v pohybu. E-M1 Mark III tento pokročilý režim přináší.

Detekce obličeje a očí není ve světě digitální fotografie nic nového. Už jedny z prvních digitálů tuto funkci nabízely, což značně usnadňovalo správné zaostření portrétované osoby.

Stejně tak, jako se zdokonaluje rychlost zaostřovacích systémů a schopnost fotoaparátů přesně a rychle zaostřit je od roku vyšší, zdokonaluje se také zaostřování na konkrétní subjekty.

V případě vlajkové lodi OM-D E-M1X mluvíme o tzv. Subject Tracking systému, který na základě obrovské databáze nasnímaných motorek, automobilů, letadel a vlaků, dokáže tyto subjekty zaostřovat s naprostou přesností i při jejich vysoké rychlosti. Focení závodů F1 je tak s E-M1X naprostou hračkou.

Vyspělá detekce tváří

V případě E-M1 Mark III se sice nebavíme o systému Subject Tracking, ale o tzv. "vyspělé detekci tváří a očí", avšak výsledek je naprosto totožný, jako při focení motorových sportů s E-M1X.

OM-D E-M1 Mark III totiž dokáže s neuvěřitelnou rychlostí reagovat na obličej a oči v záběru, které bleskově detekuje a okamžitě na ně i zaostří. Dokonce i v případě, že se fotografovaná osoba vytratí na chvíli ze záběru (v našem případě se schová za sloup) a znovu se objeví, AF systém obličej okamžitě identifikuje a znovu na něj zaostří.

Na výběr je dokonce pravé či levé oko, případně zaostřování celého obličeje, bez detekce očí.

Tato funkcionalita se hodí nejen při fotografování portrétů, sportovních akcí s lidmi či skupinových záběrů, ale funguje stejně dobře i při natáčení videa, kdy ve spojení s kontinuálním přeostřováním C-AF dokáže fotoaparát plynule sledovat a tedy i přeostřovat na pohybující se postavu.

Názorná ukázka

Chcete vidět, jak to skutečně funguje? Prohlédněte si krátké video, které jsme pro vás natočili.

 

Jak to celé nastavit?  

Uprostřed stavového panelu zvolíte druh detekce tváře
Můžete si vybrat i zaostřování na pravé (iR) nebo levé (iL) oko
Rychlé zapnutí a vypnutí detekce tváře lze nastavit i na konkrétní vybrané funkční tlačítko
 

 

SDÍLET:

Komentáře

  • 1