ZROZENÍ ŘADY OM

Yoshihisa Maitani svým vizionářským přístupem překonal dobu. Jeho odkaz malých, lehkých, tichých a odolných fotoaparátů se odráží i v dnešním digitálním věku, v podobě fotoaparátů OM-D. 

Existují dva klíčové principy týkající se názvu nové společnosti „OM Digital Solutions“. První je „OM“, symbolizující řadu Olympus OM System, původně vyvinutou v 70. letech minulého století. OM systém si vytyčil za cíl zcela změnit konvenční vnímání zrcadlových fotoaparátů, jako velkých a těžkých přístrojů.

Použití „OM“ v novém názvu společnosti tak symbolizuje identitu značky a ztělesňuje prostředí neustálých výzev a vývoje nových produktů a technologií.

Vývojářem, který stál za vznikem OM systému, byl Yoshihisa Maitani. Odstanil tři hlavní neduhy zrcadlovek, zmenšil jejich rozměry, snížil hmnotnost a významně ztišil jejich chod.

Vývoj pod jeho vedením neznal žádné kompromisy, pokud šlo o vysoký výkon a funkcionalitu. Díky tomu bylo možné s OM technikou fotografovat jakýkoliv přírodní objekt, se kterým člověk přišel do kontaktu. To vše pod heslem „od vesmíru, až po bakterie“.

Díky Maitaniho úsilí, došlo ke snížení velikosti a hmotnosti zrcadlovek. Sám k tomu řekl: „Důvod, proč nerad používám zrcadlovky, je ten, že jsou tak těžké.“ Při vývoji se vždy díval na věc z pohledu fotografa. Menší a lehčí fotoaparáty, než jakékoliv jiné zrcadlovky předtím, pak dával do ruky ostatním, aby je sami vyzkoušeli. Výsledkem jeho práce byl model Olympus OM-1.

Maitani následně vyvinul Olympus XA, ultra-kompaktní fotoaparát, který mohl mít každý fotograf neustále při sobě.

Za nejmenším kinofilmovým fotoaparátem své doby, modelem Olympus XA, stál také Yoshihisa Maitani

Maitaniho vize mobility a tedy malých a lehkých fotoaparátů, se jasně odráží i v digitální řadě OM-D. Fotoaparáty OM-D jejich majitele nikterak nezatěžují a při zachování kompaktního a lehkého těla jsou vybaveny unikátním systémem stabilizace obrazu, konstrukcí odolnou proti prachu a stříkající vodě a nabízí také bohatou řadu profesionálních objektivů s ultra vysokým rozlišením. Bezzrcadlový systém OM-D poskytuje vrcholný výkon vyžadovaný mnoha fotografy.

Aktuální nabídku fotoaparátů řady OM-D najde zde

 

SDÍLET:

Komentáře

  • 1