OM JAKO SYNONYMUM VÝKONU

Záleží nám na výkonu, protože výkon je to, co vyžaduje trh. Právě proto posouváme laťku neutále výše a výše.

"Pokud existuje fotoaparát, který pořizuje dobré fotografie, kupte si ho. Pokud ne, vytvořte si ho sami."

V 50. letech minulého století dokončil vývojář Yoshihisa Maitani prototyp fotoaparátu s poloviční velikostí filmového políčka, jako výzkumné téma pro vzdělávání nových designérů. Jednalo se o prototyp fotoaparátu Olympus PEN.

„Když jsem si prohlížel fotografie pořízené mnou navrženým fotoaparátem, byl jsem mírně zklamaný, protože fotografie byla rozostřená." Na základě toho Maitani kontaktoval oddělení designu objektivů a požádal je o návrh nejlepšího objektivu, který by byl přinejmenším stejně kvalitní, jako tehdejší Leica Tessar.

Optičtí designéři, kteří dostali volnou ruku a neměli žádná finanční omezení, s nadšením přivítali Maitaniho nápad a rozhodli se vyvinout prvotřídní objektiv, bez jakýchkoliv kompromisů. Výsledkem jejich nadšení bylo hned několik různých objektivů D Zuiko. Obchodní model, který kladl důraz na nekompromisní kvalitu objektivů, se stal základem brilantně ostrých fotografií poskytovaných novým systémem s polovičním políčkem.

„Za normálních okolností, když s novými nápady v rámci zaškolování přicházejí noví zaměstnanci, neočekáváte, že se dočkají uskutečnění. Olympus však takové věci dělá bez zaváhání. Pouze Olympus! Právě tímto způsobem spatřil světlo světa první Olympus endoskop, fotoaparát, který dokázal fotografovat uvnitř žaludku."

 

Olympus má dlouhodobou pověst originality. Společnost OM Digital Solutions zdědila tuto hodnotu a bude pokračovat ve vývoji produktů a technologií, které na trhu dosud neexistují. Objektivem Zuiko, který se zrodil z ducha originality, je i nový M.Zuiko Digital ED 150-400 mm F4.5 TC1.25x IS PRO, objektiv s mimořádným výkonem s dlouhými ohnisky, přesto kompaktní a lehký, s hmotností nižší než 1,9 kg. Nabízí bezprecedentní mobilitu pro ty, kdo vyžadují zoomový teleobjektiv s vysokým optickým výkonem.

Vytvoření něčeho, co na světě neexistuje, vede k novým zkušenostem. Naše úsilí bude neustále pokračovat. Více informací o novém objektivu M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO najdete zde.

Co si o tomto technologickém zázraku myslí profesionální fotograf Petr Bambousek, se dočtete zde.

SDÍLET:

Komentáře

  • 1