EVOLUCE OM SYSTÉMU

OM systém vznikl z důvodu potřeby menších a lehčích fotoaparátů, použitelných za všech okolností, prakticky kdekoliv na světě. Vznikl jako reakce na tehdejší veliké, těžké a hlučné zrcadlovky.

Při fotografování věcí, které máte milujete, nedělejte kompromisy.

Systém OM, který tvoří kořeny společnosti OM Digital Solutions, se postupně vyvíjel v reakci na neustále se měnící potřeby fotografů. Přestože přichází nové a nové fotoaparáty, naše výrobní filozofie a koncepty zůstávají stejné. Jádrem je neúprosná náročnost Yoshihisa Maitaniho, předního vývojáře dřívějších fotoaparátů Olympus.

„Pokud se již někde prodává, není třeba ho vymýšlet a vyrábět. Stačí si ho koupit.“

Na základě tohoto konceptu zaměřil Maitani své úsilí na tři nedostatky, kterým čelily tehdejší zrcadlovky: jejich nadměrná velikost, vysoká hmotnost a hlasitý zvuk a otřesy způsobené provozem závěrky. Tyto tři slabosti odstranil, přičemž zachoval vysoký výkon. Ztišil hlasitost závěrky a učinil fotoaparáty kompaktnějšími a lehčími. Maitani snížil váhu do té míry, že rozdíl byl snadno patrný pouhým držením fotoaparátu v ruce. Toho se dosáhlo díky nekompromisnímu přístupu k designu, který zastávali a zastávají všichni naši návrháři.

Maitani vždy hledal skutečnou hodnotu z pohledu fotografa. Díky tomu vytvořil pro Olympus mnoho historických fotoaparátů.

„Jediný okamžik, kdy nemůžeš něco vyfotografovat, je situace, kdy s sebou nemáš fotoaparát."

Zděděním Maitaniho filozofie, chceme i v budoucnu pokračovat ve vývoji a výrobě fotoaparátů, které přinesou nové, doposud nepoznané, fotografické zkušenosti. Zaměříme se na vysoký výkon OM-D, vysokou kvalitu obrazu, kompaktní rozměry a váhu, jednoduše techniku, kterou vezmete všude sebou. Tak, jako tomu bylo kdysi s dnes již legendárním fotoaparátem OM-1 a celým jeho OM systémem.

SDÍLET:

Komentáře

  • 1