ULTRAZVUKOVÝ FILTR SSWF VÁM ČISTÍ SNÍMAČ FOTOAPARÁTU

Prach či jiné nečistoty na snímači dokáží narušit fotky a potrápit vás s jejich odstraňováním. Fotoaparáty OM-D i PEN se s nimi ale dokáží hladce vypořádat.

Každý fotoaparát s výměnnými objektivy, ale i malé kompakty jsou vystaveny riziku proniknutí jemného prachu a dalších částic do těla přístroje a ulpění na povrchu snímacího čipu. Elektrostatický náboj navíc dokáže takové nečistoty k snímači doslova přilepit a odstranit je pak musí buď troufalý majitel fotoaparátu, nebo odborný servis.

 

 

Olympus ale již v roce 2003 poprvé představil bezkonkurenční řešení v podobě ultrazvukového filtru SSWF (Supersonic wave filter) a postavil se tak do první linie boje proti prachu na snímačích fotoaparátů. Toto revoluční řešení dokáže při zapnutí fotoaparátu setřást veškeré nečistoty s neuvěřitelnou razancí.

 

 

Spousta majitelů fotoaparátů Olympus spokojeně fotí, aniž by jim kdy problematika prachu na snímači přišla na mysl. A tak je to správně. Vděčíme za to špičkovému technologickému vývoji, díky kterému můžeme svobodně měnit objektivy a soustředit se na to hlavní – tvůrčí proces.

Ultrazvukový filtr nicméně funguje zejména na suché nečistoty. Jakmile by se na sklíčko filtru dostala voda či nějaká lepkavá nečistota, nezbylo by než přenechat čištění odbornému servisu. Snažte se tedy maximálně svůj fotoaparát chránit před průnikem nežádoucích předmětů. Zde přinášíme několik tipů, jak na to:

SDÍLET:

Komentáře

  • 1