OM-D E-M1 MARK II FOTOAPARÁTEM ROKU

Fotoaparát roku vyhlašuje každoročně celá řada institucí a uskupení, ať už z řad odborných novinářů nebo prodejců fototechniky. Nový model OM-D E-M1 Mark II se však objevil na prvních příčkách v žebříčcích nejlepších fotoaparátů roku 2016 hned u několika odborných webových magazínů.

Jeden z nejznámějších webů, které se věnují fotografování – Digital Photography Review – vyhlásil model OM-D E-M1 Mk II jako nejinovativnější fotoaparát roku 2016, a to především díky využití celé řady nových funkcí – výsledkem je prý dokonalé snoubení fotografických a video funkcí, které jsou doplněny skvělou provozní rychlostí, spolehlivým a přesným ostřením. Jedním z největších benefitů je pak stabilizace snímače, která je velmi účinná a v některých situacích plně nahradí stativ či další sofistikované stabilizační systémy pro záznam videa. Fotoaparát se také objevil v první čtyřce profesionálních bezzrcadlovek pro rok 2016.

Vedle nové bezzrcadlovky získal od DPReview ocenění také nový světelný objektiv M.Zuiko Digital ED 25 mm F1,2 Pro, jakožto nejlepší zástupce prémiových světelných objektivů systému micro 4/3. Zapomenout nesmíme ani na nový univerzální zoom M.Zuiko Digital ED 12–100 mm F4 IS Pro, a to v konkurenci mnoha nových zoomových skel – nový zoom se zkrátka povedl jak po stránce optické, tak po stránce konstrukční, jelikož použitý stabilizátor perfektně funguje samostatně i v kombinaci se stabilizovaným snímačem

A nebylo to pouze magazín DPReview, který vybral E-M1 Mark II fotoaparátem roku, ke stejnému závěru dospěli také na webu Imaging Resource. Tam se dokonce nová profesionální bezzrcadlovka umístila na prvním místě napříč různými značkami a typy fotoaparátů. Na základě testů si fotoaparát zasloužil ocenění především pro markantní zrychlení a zlepšení práce autofokusu, významné bylo pro redakci také zlepšení ergonomie a posun v obrazové kvalitě.

Redakce magazínu také potvrzuje, že se jedná o fotoaparát, který nabídne vlastnosti zrcadlovky ve velmi kompaktním těle, které je utěsněno proti prachu a vlhkosti, navíc v některých disciplínách – například kontinuální ostření nebo rychlost sériového snímání – zrcadlovky dokonce překonává.

V hledáčku dalších významných webů, které se zabývají především testováním digitálních fotoaparátů a mají velké zkušenosti s jejich porovnáváním, se objevily ještě dva další modely bezzrcadlovek. Vstupní model řady OM–D E–M10 Mark II si zasloužil ocenění za nejlepší výkon v nejmenším těle – podobně jako první generace této bezzrcadlovky, i u druhé jsou ceněny především kompaktní rozměry, avšak nyní ještě doplněn vylepšenou stabilizací a hledáčkem.

Druhý zářez si vysloužil retrokousek PEN F, a to díky kombinaci designu odkazujícího na zlatý věk kinofilmové fotografie a perfektní obrazové kvality – výsledkem je podle Popular Photography digitální fotoaparát ideální pro street a cestovatelskou fotografii.

Fotoaparáty Olympus a další příslušenství zakoupíte v e-shopu Olympus nebo u autorizovaných prodejců Olympus.

Komentáře

  • 1