POZVÁNKA NA FOTOMARATON OLYMPUS

Běželi jste někdy maraton? A co takhle spojit pohyb s tvůrčí aktivitou? Olympus letos poprvé uspořádá fotomaraton, při němž budete moci předvést své fotografické umění a vyhrát hodnotné ceny.

Soutěží není nikdy dost, a tak letos krom oblíbené soutěže v rámci Olympus Tour připravujeme také stále oblíbenější formu fotomaratonu. Ten dokáže skutečně prověřit váš fotografický cit i um, jelikož součástí bude hned 5 témat, která bude muset úspěšný fotomaratonec zvládnout nafotit během 5 hodin. Témata se účastníci dozví až na místě, aby se na ně nikdo nemohl dopředu připravit.

Počet soutěžících je omezen na 50, přičemž registrace proběhne přes odkaz uvedený níže systémem „kdo dřív příjde, ten dřív bere“. Fotografie musí být pořízeny fotoaparátem Olympus. Pokud ovšem nejste majitelé některého z našich fotoaparátů a rádi byste naopak využili této příležitosti také k jejich vyzkoušení, budeme mít pro omezený počet zájemců k zapůjčení některý z fotoaparátů OM-D, PEN a/nebo objektivů M.Zuiko Digital.

Fotomaraton se bude odehrávat v Praze, přičemž jako start i cíl nám poslouží originální prostory lodi Cargo Gallery na pražské náplavce. Na místě proběhne kontrola předregistrací i případné zapůjčení fototechniky, stejně jako předání výsledných fotografií a ukončení soutěže.

Jakmile odstartujeme, bude již jen na každém soutěžícím, jak se dokáže s jednotlivými tématy popasovat. Pro nejlepší máme připraveny tyto hodnotné ceny:

Začátek soutěže

Registrace na místě bude probíhat mezi 11 a 13 hodinou. S sebou si určitě nezapomeňte vzít občanský průkaz a vlastní SD kartu. Pro omezený počet účastníků budou na místě rovněž k zapůjčení fotoaparáty a objektivy. Po zapsání údajů a případného zápůjčního protokolu, obdrží každý soutěžící kartičku s názvy jednotlivých témat a zapsaným časem, do kdy musí fotografie odevzdat.

Průběh soutěže

Soutěžící budou mít průměrně 1h na každé téma, celkem tedy 5h na 5 témat. Pochopitelně můžete vše odfotit třeba již během první hodiny, je ale nutné zachovat pořadí jednotlivých témat a nepřeskakovat mezi nimi. Fotografie bude možné pořizovat pouze ve formátu JPG, využití vestavěných ART filtrů apod. je možné. Fotografie není povoleno jakkoli upravovat v PC, tabletu, chytrém telefonu či jiném zařízení mimo samotný fotoaparát.

Ukončení soutěže

Soutěž končí odevzdáním fotografií na SD kartě a jejich stažením do našeho počítače, kde bude každý z účastníků mít připravenou vlastní složku. Je nutné ponechat na kartě pouze 1 fotografii ke každému tématu, celkem tedy 5, a to ve správném pořadí témat. V případě vyššího počtu fotografií bude karta vrácena k promazání. Časový limit vyprší pro každého účastníka individuálně dle času jeho registrace, tedy v rozmezí 16 až 18 hodiny. V 18.00 je oficiální ukončení soutěže pro všechny soutěžící; po 18. hodině již nebude možné odevzdat žádné fotografie.

Vyhodnocení soutěže

Vyhodnocení soutěže proběhne do 19.5.2017. Porota bude složená ze zkušených fotografů z řad Olympus týmu, kteří vyberou vítěze jednotlivých kategorií i vítěze celkové. Výherci budou osobně kontaktováni a pozváni na předání cen do sídla společnosti Olympus – Evropská 176/16, Praha 6. V případě nemožnosti osobního převzetí ceny bude individuálně domluvena jiná forma předání. Cenu bude možné předat nejpozději 1 měsíc od oficiálního vyhlášení vítězů, které proběhne na blogu MujOlympus.cz a přes facebookovou stránku Olympus CZ & SK.

Těšíme se na vás a vaše zajisté vynikající fotografie!

Komentáře

 • Václav Brodec

  Václav Brodec

  7. 5. 2017

  Olympus: Díky za odpověď! Ještě bych se rád zeptal, jestli je možné fotografie na PC před odevzdáním prohlédnout a nechtěné promazat, nebo zda-li i toto je nutné provést pouze ve fotoaparátu?

 • Petr Karlach

  Petr Karlach

  5. 5. 2017

  Potřeboval bych se odregistrovat, něco mi do toho přišlo, jak na to? Dík ... pka

 • Olympus Olympus

  Olympus Olympus

  3. 5. 2017

  Václav Brodec: Ano, pořídit fotku v RAWu a ve foťáku ji následně převést s libovolnými úpravami do JPG je povolené.

 • Václav Brodec

  Václav Brodec

  3. 5. 2017

  "Fotografie bude možné pořizovat pouze ve formátu JPG, využití vestavěných ART filtrů apod. je možné. Fotografie není povoleno jakkoli upravovat v PC, tabletu, chytrém telefonu či jiném zařízení mimo samotný fotoaparát." Je tedy zakázáno i pořízení fotografie v RAW a její vyvolání (tj. převod do JPG, např. s nějakým filtrem) přímo ve fotoaparátu? Nebo to je také OK?

 • 1