OLYMPUS FOTOMARATON MÁ VÍTĚZE!

Olympus Fotomaraton je za námi a nyní se můžete seznámit s vítězi jednotlivých kategorií, i vítězem celkovým. 

Fotomaraton prověří oko, reakce, kreativitu i flexibilitu každého fotografa. Musí totiž v omezeném čase zvládnout nafotit rozmanitá témata a krom toho, že výsledná fotografie musí být povedená z hlediska kompozičního i technického, musí se také co nejvíce trefit do zadaného tématu. Soutěžící si tedy museli během 5 hodin poradit s těmito 5 tématy:

  • Architektura
  • Portrét
  • Streetfoto
  • Makro / detail
  • Odraz

Celkovým vítězem a výhercem hlavní ceny, fotoaparátu OM-D E-M10 Mark II s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm f3.5-5.6 EZ, se stává Daniel Hauser, který se nejlépe zhostil nafocení průřezu všech kategorií. Zde se můžete podívat na jeho vítěznou sestavu fotografií: 


Daniel Hauser, kategorie Architektura

Daniel Hauser, kategorie Portrét

Daniel Hauser, kategorie Streetfoto

Daniel Hauser, kategorie Makro / detail

Daniel Hauser, kategorie Odraz

Nutno uznat, že v každé samostatné kategorii se objevily fotky, které se nám líbily ještě více, ale s ohledem na vyváženost kvality fotografií napříč kategoriemi a vystižení daných témat – o což šlo u celkového vítěze především – byly fotografie Daniela Hausera nejpřesvědčivější.


OM-D E-M10 Mark II + M.Zuiko Digital 14-42mm f3.5-5.6 EZ

 Níže si můžete prohlédnout vítězné fotografie jednotlivých kategorií:


Andrej Kostin, kategorie Architektura

Andrej se perfektně zhostil tohoto tématu a využil fotogeničnosti blízkého Tančícího domu. O jeho fotografování se snažilo více soutěžících, v tomto případě šlo ale o nejoriginálnější a nejzdařilejší pojetí a výbornou práci s abstrakcí a tvary.


Petr Ježek, kategorie Portrét

Petrovo pojetí portrétu se zcela lišilo od všech ostatních. Přestože v této kategorii byla konkurence vysoká a našlo se v ní více zdařilých fotografií, kombinace originality, kompozice a celkového zpracování nás u této fotografie oslovila nejvíce.


Patrick Beznoska, kategorie Streetfoto

Ve fotce je vidět výrazná práce s dynamikou. Byla vyfocena technikou tzv. panningu, kdy fotograf sleduje rychle se pohybující objekt a pomocí delšího času rozmazává okolí, aby docílil efektu vysoké rychlosti. Velmi dobře působí také kontrast mezi stojícími rozmazanými lidmi oproti sedícím, ostře vyfotografovaným cestujícím v tramvaji.


Pavel Pližingr, kategorie Makro / detail

V této kategorii soutěžící nejvíce tápali a zjevně těžko hledali dostatečně zajímavý motiv. Tato fotografie kompozičně, barevně i technicky jednoznačně převýšila všechny ostatní; ukazuje také, že i v městském prostředí lze fotografovat přírodní motivy.


Anita Kudličková, kategorie Odraz

Opět velmi vyrovnaná kategorie, při které nebylo snadné pro fotografy se s ní popasovat a pro nás vybrat vítěznou fotku. Nakonec jsme se přiklonili ke kreativně zachycenému odrazu výrazné struktury stěny Nové Scény v jinak vcelku obyčejném klasicistním okně protějšího domu.


JOBY GorillaPod Hybrid

Každý vítěz jednotlivých kategorií vyhrává mini stativy JOBY GorillaPod Hybrid. Všem výhercům gratulujeme a přejeme, aby jim vítězné ceny přinesly radost a další motivaci k fotografování.

Komentáře

  • 1