SOUTĚŽ OLYMPUS TOUR – MÁME VÍTĚZE!

Další Olympus Tour je za námi a my máme jasno o výhercích s ní spojené soutěže. Přinášíme vám tedy 10 nejlepších fotek, v čele s prvními 3 výherními.

 

Přestože účast v soutěži byla oproti předchozímu ročníku nižší, kvalita fotek si drží dosavadní úroveň, případně i mírně stoupá. To je dáno mj. tím, že si soutěžící mohli zapůjčit jak vybrané pevné světelné objektivy, tak vybrané objektivy řady PRO M.Zuiko Digital. Díky tomu mohli pracovat s nízkou hloubkou ostrosti a vypořádat se s případnými horšími světelnými podmínkami. Kvalita kresby těchto objektivů se na fotkách neméně podepisuje.

Téma bylo jako zatím vždy neomezené. Záleželo čistě na schopnostech a zaměření soutěžících, stejně jako na aktuálních podmínkách. Jak již bývá zvykem, vybrat nejlepší fotografie nebylo příliš obtížné a zvláště první 2 v našich očích vyčnívají nad ostatními.

Přestože druhá fotografie se nám také velmi líbila, je pro nás jasnou vítězkou fotografie od Anny Krejčové. Určitě to není přehnaným sentimentem pro děti a jejich fotografie, v tomto případě se jedná o opravdu zdařilou práci s měkkým přirozeným bočním světlem, výrazem dítěte, nízkou hloubkou ostrosti i černobílým podáním. Fotografie má celkově přirozenou a příjemnou atmosféru a obličej dítěte z ní doslova vystupuje. Představujeme vám tedy vítězný snímek:


Anna Krejčová, Olympus Tour Plzeň

Gratulujeme Anně Krejčové, vítězce letní Olympus Tour a přejeme mnoho zdařilých fotografií s hlavní cenou, fotoaparátem OM-D E-M10 Mark II s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ.

 
Fotoaparát OM-D E-M10 Mark II s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm F3.5-5.6 EZ

 

Ceny získají také další dva výherci. Druhé místo společně s brašnou Lowepro Adventura SH 160 II náleží autorce této fotografie, kterou je Petra Poliaková. Líbí se nám její práce s geometrií architektury i jemnými modrými odstíny. Pták na obloze navíc pomáhá oživit jinak čistě statickou fotku.


Petra Poliaková, Olympus Tour Praha

Třetí místo a cenu v podobě mini stativu Joby GorillaPod Hybrid pak získává autor následující fotografie – Milan Pekař. Podloubí je vděčné a dá se řící že až otřepané téma, zde je ovšem velmi pěkně zvládnuté díky velmi nízkému úhlu pohledu a hlavně procházející siluetě postavy, která fotce rovněž dodala trochu dynamiky.


Milan Pekař, Olympus Tour Mladá Boleslav

Gratulujeme tedy také těmto autorům k jejich zasloužené výhře a přejeme radostné fotografování s novým příslušenstvím.

Níže následuje zbytek výběru TOP 10 soutěžních fotografií. Autorům sice již žádná výhra nenáleží, nicméně jejich fotografie jsou velmi vydařené a zaslouženě se dostaly do tohoto úzkého výběru nejlepších fotografií ze soutěže Olympus Tour:


Milan Strachota, Olympus Tour Praha

Aleš Horák, Olympus Tour Brno

Lukáš Tycar, Olympus Tour Brno

Irena Motlíková, Olympus Tour Plzeň

Bedřich Bolf, Olympus Tour Brno

Miroslav Šamánek, Olympus Tour Praha

Roman Doval, Olympus Tour Praha

Fotoaparáty Olympus OM-D a PEN, objektivy M.Zuiko Digital a další příslušenství zakoupíte v e-shopu Olympus nebo u autorizovaných prodejců Olympus.

Komentáře

  • 1