NAUČTE SE FOTIT KRAJINU MULTISHOTEM

Fotografie krajiny patří k nejoblíbenějším, ale i nejnáročnějším žánrům vůbec, minimálně co do technické kvality výstupu. S vybranými fotoaparáty Olympus můžete přitom dosáhnout (i překonat) se znatelně menším čipem kvality plnoformátové zrcadlovky.

Funkce High Res Shot byla vůbec poprvé u Olympusu představena teprve nedávno ve fotoaparátu OM-D E-M5 Mark II. Jednalo se o první běžně dostupný fotoaparát s takovouto funkcí. Ta spočívá ve využití našeho vynikajícího stabilizačního systému, aby záměrným pohybem snímače zvýšila rozlišení fotografie, a to hned 4×. Výsledkem je nejen fotografie s vysokým rozlišením až 64 Mpx nebo 80 Mpx v RAW formátu (40 či 50 Mpx v JPG), a tím pádem výrazně větší množství zaznamenaných i těch nejjemnějších detailů, ale také věrnější podání barev a hlavně výrazně nižší úroveň šumu!

Tato technologie byla velmi šikovně vylepšena v nové vlajkové lodi OM-D E-M1 Mark II, kde již dochází k automatické korekci případných artefaktů vzniklých pohybem. High Res Shot má totiž své nezanedbatelné výhody, ale jelikož jde o velmi novou a revoluční funkci, nese si s sebou i jistá specifika a omezení. Ta se však ponejvíce týkají fotografování pohybu – pro fotografování krajiny se jedná o vynikající nástroj, který pozvedne úroveň vašich fotek o několik řádů výše, přičemž E-M1 Mark II si umí i s pohybem ve scéně velmi dobře poradit.

Na přednášce, která se koná ve čtvrtek 26.10. od 14 do 16h v pražské centrále Olympus, vám produktový specialista a fotograf Marek Ondráček ukáže možnosti funkce High Res Shot a vysvětlí, jak ji používat tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Zájemci o účast na přednášce se mohou registrovat zde – http://www.mujolympus.cz/kurzy-a-workshopy. Přednáška je pro členy klubu Můj Olympus zdarma.

Těšíme se na vás!

Všechny zde umístěné fotografie byly pořízené fotografem a školitelem Markem Ondráčkem pomocí funkce High Res Shot, fotoaparáty OM-D E-M1 Mark II a E-M5 Mark II.

Komentáře

  • Karel Zýbal

    Karel Zýbal

    29. 10. 2017

    Dobrý den , zakoupil jsem si u vás výborný Olympus M1mkII a doufal jsem ,že přijdu na školení jak s tím to super fotoaparátem zacházet a využít jeho předností. Bohužel zhoršení zdravotního stavu osoby mě nejblížší mě nedovolí se zúčastní na několik let dopředu žádného z kurzů. Nešlo by v době počítačů, rychlého internetu a online hovorů, videí atd vyjít nejen mě , ale i osobám , které jsou zdravotně postižené a nebo mají podobný případ jako já doma a udělat toto školení formou záznamu , ať už online a nebo uložené na YouTube, popřípadě přímo jen určitému jedinci, jenž má vážné důvody, které mu brání se zúčastnit. Moc děkuji, za váš názor, pochopení mé situace a umožnění mě i dalším plně využít tento skvělý přístroj. S pozdravem Karel Zýbal

  • 1