OLYMPUS TOUR – VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE

Olympus Tour utekla jako voda a nyní nastal čas podělit se s vámi o výsledky foto soutěže. Kdo vyhrál a kdo se umístil mezi nejlepšími 10 fotografiemi?

 

Soutěžící to měli letos opravdu náročné, neboť podzim provázelo téměř soustavně zatažené, deštivé a zkrátka sychravé počasí. Když k tomu přičteme krátké dny s rychlým stmíváním, vychází nám podmínky, v nichž není vůbec snadné pořídit kvalitní snímek. Účastníci se ale mohli opět vyzbrojit vynikajícími světelnými objektivy M.Zuiko Digital, díky čemuž měli velkou šanci vypořádat se i s převládajícími náročnými podmínkami.

Téma bylo jako vždy neomezené. Záleželo čistě na schopnostech a záměrech soutěžících. Tentokrát pro nás nebylo vůbec jednoduché zvolit nejlepší fotografii, byť výběr TOP 10 vyvstal ze soutěžních fotek vcelku záhy.

Nakonec jsme jako vítěznou zvolili fotografii Jana Friese. Jedná se o jednoduchý motiv listu v louži, tedy nic dramatického a výrazného. Přesto, nebo právě proto se nám fotka velmi líbí a zaujala nás na ní právě její jemnost a jednoduchost. Zakalená "mléčná" voda vytvořila příjemný přechod a rámování samotného listu, který je navíc perfektně zaostřený. Vše doplňuje vhodně zvolená nízká hloubka ostrosti, díky které je přechod listu a vody ještě zjemněný rozostřením. Samotný motiv spadeného listu pak nese symbolický melancholický nádech. Představujeme vám tedy vítězný snímek:


Jan Fries, Olympus Tour Ostrava

Gratulujeme Janu Friesovi, vítězi letní Olympus Tour, a přejeme mnoho zdařilých fotografií s hlavní cenou, fotoaparátem OM-D E-M10 Mark III s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ!

 
Fotoaparát OM-D E-M10 Mark III s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm F3.5-5.6 EZ

Ceny získají také další dva výherci. Druhé místo společně s mini stativem Joby GorillaPod 3K Kit náleží autorovi této fotografie, kterým je Michal Kočan. Dramatický úhel záběru a umělecký filtr Dramatický tón. Hodně soutěžících se o něco podobného snažilo, ale není vůbec jednoduché docílit skutečně působivého záběru. Zde je krom výše zmíněných dvou aspektů primární hlavní motiv v podobě holuba, jenž svým pohybem vhodně narušil statičnost scény a vložil do fotky určité napětí. Vodící linie v podobě kamenného mostu a diagonály z dlaždic v popředí jsou pak pomyslnou třešinkou na dortu.


Michal Kočan, Olympus Tour Písek

Třetí místo a cenu v podobě brašny Lowepro Nova 180 AW II pak získává autorka následující fotografie – Anna Krejčová. Vítězka letní Tour se přišla zúčastnit i nyní a jakkoli se snažíme, aby se výherci neopakovali, zde jsme nemohli přehlédnout povedenou fotku zvířecího portrétu – konkrétně kozy – pořízenou na vánočních trzích. Opět jednoduchý, ale velmi dobře fungující motiv, skvělá práce s kompozicí a nízkou hloubkou ostrosti. Díky všem zmíněným atributům také vynikla optická brilance světelného objektivu v krásně ostře vykreslené srsti.


Anna Krejčová, Olympus Tour Plzeň

Gratulujeme tedy také těmto autorům k jejich zasloužené výhře a přejeme radostné fotografování s novým příslušenstvím.

Níže následuje zbytek výběru TOP 10 soutěžních fotografií. Autorům sice již žádná výhra nenáleží, nicméně jejich fotografie jsou velmi vydařené a zaslouženě se dostaly do tohoto úzkého výběru nejlepších fotografií ze soutěže Olympus Tour:


Tomáš Kratochvíl, Olympus Tour Praha

Martin Slavíček, Olympus Tour Praha

Radek Nikl, Olympus Tour Praha

Lucie Vacková, Olympus Tour Ústí nad Labem

Kateřina Diasníková, Olympus Tour Ústí nad Labem

David Petrjánoš, Olympus Tour Brno

Jan Břečka, Olympus Tour Brno

Fotoaparáty Olympus OM-D a PEN, objektivy M.Zuiko Digital a další příslušenství zakoupíte v e-shopu Olympus nebo u autorizovaných prodejců Olympus.

Komentáře

 • Robert Kinzl

  Robert Kinzl

  19. 1. 2018

  Souhlasím s panem Berouskem, za mě most a Karlův most nejlepší :)

 • Jan Berousek

  Jan Berousek

  26. 12. 2017

  Podle mě byla nejlepší fotka mostu, Tomáš Kratochvíl, Olympus Tour Praha

 • 1