FF VS OLYMPUS - POZNÁTE ROZDÍL?

V záplavě technických specifikací a tisíců funkcí fotoaparátů se často zapomíná na podstatu fotografie. Totiž jaký je konečný výsledek. Proto jsme si pro vás připravili malý test se soutěží, ve kterém si můžete vyzkoušet, zda poznáte fotografie pořízené fotoaparátem se snímačem typu Full Frame od fotografií pořízených fotoaparátem Olympus OM-D se snímačem Micro 4/3.

Digitální technologie, stejně tak, jako tomu bylo v době analogu, zachycuje obraz na různě veliké obrazové snímače (dříve různě veliká filmová políčka). Každý formát má své výhody a nevýhody při konkrétních specifických použitích.

Z obecného hlediska je však možno konstatovat, že dnešní snímací technologie pokročily natolik, že je naprosto běžné, že i menší obrazové snímače dokáží zachytit obraz v natolik dokonalé formě, že je od větších senzorů při prohlížení celého záběru najednou, jen velmi těžko rozeznatelný. Menší snímače však sebou zároveň přináší výhodu extrémně kompaktní a především významně lehčí techniky, než je tomu u systému s velkými snímači. 

Požádali jsme proto profesionálního wildlife fotografa Petra Bambouska, který již téměř dva používá fotoaparát Olympus OM-D E-M1 Mark II, aby nám na zmíněný fotoaparát a zároveň na zapůjčenou profesionální Full Framovou bezzrcadlovku s profi objektivy, nafotil během jednoho dne řadu záběrů v pražské zoologické zahradě.

Z celé série jsme následně vybrali 4 nejlepší snímky, z nichž dva byly pořízeny fotoaparátem s Full Framovým snímačem a dvě  fotoaparátem OM-D E-M1 Mark II se snímačem Micro 4/3. Tyto fotografie jsme nechali vytisknout v profesionální tiskárně na velký formát 100x70 cm a umístili je do šesti vybraných foto prodejen v ČR. 

Cílem testu je poznat,  které dvě fotografie byly pořízeny jakým snímačem.  Všechny platné soutěžní karty budou následně slosovány a výherce získá stylový fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark III v hodnotě 21.000 Kč!

Soutěž probíhá u těchto autorizovaných prodejců Olympus:

 • Praha 1 - FOTOŠKODA, Vodičkova 37
 • Praha 1 - FOTOLAB, Václavské náměstí 50
 • Praha 7 - MEGAPIXEL, Komunardů 42
 • Brno - MEGAPIXEL, Londýnské náměstí 1
 • Hradec Králové - EXPERT FOTO, Gočárova tř. 1260/38
 • České Budějovice - FOTOLAB, IGY Centrum, Pražská 12/1247

Soutěž probíhá od 1.11. do 9.12.2018. Výsledky testu a výherce budou oznámeni na klubových stránkách Můj Olympus. Podrobná pravidla najdete na www.mujolympus.cz/soutez . 

Komentáře

 • Kateřina Rychtrová

  Kateřina Rychtrová

  9. 11. 2018

  Škoda že i Plzeň proč tu není také já bych soutěžila a Plzeň je velká 😭

 • Daniel Gorlich

  Daniel Gorlich

  9. 11. 2018

  Škoda, Ostrava se asi nevyplatí.... také bych byl na ty snímky po vytisknuti zvědav.... snad je Olympus na prodejnu ( v Ostravě) po soutěží zapůjčí...

 • Ludvík Zemek

  Ludvík Zemek

  8. 11. 2018

  Prodejna Megapixel v Ostravě není autorizovaným prodejcem Olympus ?? Pro lidi ze severu Moravy a Slezska je to do Brna nebo Hradce Králové poněkud "z ruky" !!!

 • 1