OLYMPUS WORKSPACE – NOVÝ PROGRAM PRO SPRÁVU A EDITACI FOTOGRAFIÍ

Společně s uvedením profesionálního modelu OM-D E-M1X byl představen také nový software Olympus Workspace, který nahrazuje dřívější Olympus Viewer 3.

Nový program podporuje různé styly postupů editování, je vybaven funkcemi, které splňují požadavky profesionálních fotografů, včetně požadavků na přizpůsobivější uspořádání obrazovky a rychlý náhled ve formátu RAW.

Olympus Workspace je zdarma ke stažení pro všechny majitele fotoaparátů Olympus, oproti staršímu programu Olympus Viewer je nová aplikace přehlednější a zároveň zachovává možnost aktualizace nejen programu, ale také aktualizace firmwaru fotoaparátů i objektivů.

Velkou výhodou nového softwaru je také možnost rozdělit si okna podle potřeby na více monitorů – v hlavním okně programu vidíte upravovaný snímek, zatímco menší okna s nástroji pro editaci mohou být přetažena na další monitor, takže budete mít k dispozici opravdu velký a plnohodnotný náhled snímku.

Velkým pomocníkem při správě fotografií je možnost hodnocení pomocí hvězdiček (až 5), barevných značek (7 voleb) anebo prostřednictvím řazení do výběru (A neb B). Díky třem úrovním hodnocení tak můžete velmi snadno vybrat snímky přesně podle svých potřeb.

V rámci editace fotografií nabídne Workspace prakticky vše, co můžete při úpravách potřebovat. Nabídka je rozdělena do sedmi samostatných záložek, které obsahují následující funkce – Otáčení/vrácení, korekce střihu/náklonu, kompenzace expozice, vyvážení bílé, korekce barev (sytost barev, jas, odstín), ostrost, odmlžení, křivka tónu (korekce úrovní), přeexponování a podexponoání, kontrast, saturace barev, korekce tónu, umlecký filter, barevné filtry, korekce stínu, korekce deformace, kompenzace rybího oka, korekce lichoběžníku, ostrost, maska bez ostření, korekce červených očí, úpravy videa (kombinace, střih, extrahování).

Vše navíc s možností vytvoření dávkového filtru pro hromadné zpracování snímků. Program přináší i několik nových nástrojů, které nebyla v předchozím Oympus Vieweru dostupné, a sice filtry Ostrost a Odmlžení.

Dávkové zpracování je samozřejmě dostupné i pro fotografie uložené ve formátu RAW, kde je možné úpravy uložit a následně zkopírovat na vybrané snímky pro jednotné a rychlé zpracování. Specialitou programu je pak samostatná záložka s oblíbenými nástroji a filtry, které si de můžete připnout pro rychlejší použití bez nutnosti dalšího hledání.

Přímo z programu Olympus Workspace je možné vyvolat program Olympus Capture pro tethering – vzdálené ovládání fotoaparátu, který je podporován. Olympus Workspace můžete zdarma stahovat přímo z webu Olympus.

SDÍLET:

Komentáře

  • 1