OLYMPUS TOUR – VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE

Série akcí Den s Olympusem a Olympus Profi Tour je za námi, a plynule jsme tak vstoupili do léta. Jeden výherce si ho bude moci užít naplno s novým fotoaparátem a další dva s fotografickým příslušenstvím. Kdo vyhrál a kdo se dostal do výběru TOP 10?

Soutěžící měli k dispozici úctyhodný fotografický arzenál sestávající z fotoaparátů řady OM-D i PEN a objektivů M.Zuiko Digital, včetně prvotřídních kusů z řady PRO. Čas byl omezený, nicméně dostatečný na to, aby si účastníci se zapůjčenou technikou dostatečně vyhráli. A nejlepší fotografie, které takto pořídili, vám nyní představíme.

Téma bylo jako vždy neomezené a záleželo čistě na schopnostech a záměrech soutěžících. Přesto tentokrát mezi fotografiemi vévodil jistý minimalistický duch, podpořený často černobílým pojetím. Podobně jako při poslední soutěži se nejvíce rozhodování točilo kolem prvních 2 fotografií, které v našich očích vystoupily z desítek soutěních (a mnohdy velmi kvalitních) snímků a nejvíce nás zaujaly.

Jako vítěznou jsme nakonec zvolili fotografii Lukáše Tycara. Tento snímek je jeden z několika zástupců velmi kvalitně zachyceného černobílého minimalismu. Autor zde velmi zdařile pracuje s perspektivou a úhlem pohledu za využití výrazného vzoru střídajících se různě velkých, různě směrovaných a různě světlých / tmavých dlaždic náměstí. Již to samo dává fotografii velmi dobrý základ. Ten je ale navíc obohacen o velmi důležitý prvek, v podobě siluety procházející postavy a jejího stínu. Fotografie tím dostává třetí rozměr a dynamický prvek, proti jinak statické dlážděné zemi. Fotografie díky tomu výborně funguje jako celek složený z velmi dobře se doplňujících částí.


Lukáš Tycar, Den s Olympusem Plzeň

Gratulujeme Lukášovi Tycarovi, vítězi soutěže při letních Dnech s Olympusem a Olympus Profi Tour, a přejeme mnoho zdařilých fotografií s hlavní cenou, fotoaparátem OM-D E-M10 Mark III s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ!

 
Fotoaparát OM-D E-M10 Mark III s objektivem M.Zuiko Digital 14-42mm F3.5-5.6 EZ

Druhé místo společně s mini stativem Joby GorillaPod GripTight ONE GP Stand náleží Anně Krejčové. V Plzni se letos opravdu zadařilo a i druhý snímek pochází z historického plzeňského centra. Stejně tak i zde autorka pracovala s černobílou a minimalistickým pojetím. Prakticky veškeré stíny mají jednolitou černou (tmavě šedou) barvu, díky čemuž o to více vyniknou osvětlené části. Ukázkový rytmus sloupů v podloubí a osvětlené dlažby vede zrak ke klíčovému objektu - opřené, zasněně působící slečně. Ve fotografii se tak objevuje lidský prvek, který jí dává jistý příběh a taj.


Anna Krejčová, Den s Olympusem Plzeň

Třetí místo a cenu v podobě brašny Lowepro Scout SH 100 pak získává autorka následující fotografie – Vlasta Štochlová. Šikovné využití zrcadlení a zajímavého úhlu pohledu vytváří zajímavou perspektivu a vtahující městskou atmosféru. Také tento snímek je zabalen do černobílého hávu, konkrétně za využití oblíbeného ART filtru Dramatický tón, který fotografii přidává na působivosti. 


Vlasta Štochlová, Den s Olympusem Praha

Gratulujeme tedy také těmto autorkám k jejich zasloužené výhře a přejeme radostné fotografování s novým příslušenstvím.

Níže následuje zbytek výběru TOP 10 soutěžních fotografií. Autorům sice již žádná výhra nenáleží, nicméně jejich fotografie jsou velmi vydařené a zaslouženě se dostaly do tohoto úzkého výběru nejlepších fotografií ze soutěže Olympus Profi Tour / Dnů s Olympusem:


Mojmír Klímek, Olympus Profi Tour Ostrava

Anna Krejčová, Den s Olympusem Plzeň

Pavel D'Ambros, Olympus Profi Tour Brno

Karel Pekař, Den s Olympusem Mladá Boleslav

Tomáš Herman, Den s Olympusem Ostrava

Petr Kos, Olympus Profi Tour Ostrava

Lukáš Tycar, Den s Olympusem Plzeň

Fotoaparáty Olympus OM-D a PEN, objektivy M.Zuiko Digital a další příslušenství zakoupíte v e-shopu Olympus nebo u autorizovaných prodejců Olympus.

SDÍLET:

Komentáře

  • Dobrý den, snímky Aničky Krejčové jsou z Nového divadla v Plzni, žádné podloubí či dlažby ale drátkobeton!

  • 1