50× OLYMPUS OM-D V AKCI, ANEB JAK SE DĚLÁ BULLET-TIME®

Vizuální umělci ze skupiny ZOLAQ ve spolupráci s Olympusem zrealizovali unikátní projekt, jehož výsledkem je první zpomalené (slow-motion) tzv. bullet-time® video, natočené v reálném prostředí.

Tento spektakulární trikový záběr nám byl poprvé představen ve filmu Matrix, kde byl s oblibou používán a divákům vyrážel dech. Od té doby se snažilo mnoho fotografů dosáhnout něčeho podobného v kombinaci s malováním světlem (např. Eric Paré a Patrick Rochon), vždy ale pouze ve studiových podmínkách. V rámci projektu Species, který měl vyobrazit zrození fantaskních stvoření, byli umělci ze ZOLAQ, Jenja Ospanov a Olaf Schieche, odhodlaní toto změnit. Inspirovali se při akci Olympusu v prostorách bývalé pražské čističky odpadních vod, v únoru 2015, a chtěli svůj projekt zasadit do podobně dramatického prostředí.

Sehnat 50 fotoaparátů byla ta jednodušší část. „Jakmile nám ZOLAQ vysvětlili svůj projekt, bylo nám jasné, že budou potřebovat náš režim Live Composite a samozřejmě vysokou obrazovou kvalitu,“ říká produktový manažer Olympusu, Michael Guthmann. „OM-D E-M10 nabízí obojí, takže jsme je rádi poskytli.“

Následovala výzva. „Abychom se vyhnuli nechtěnému dostání foťáků do záběru, museli jsme postavit půlkruhovou nastavitelnou konstrukci pro jejich upevnění,“ vysvětluje Schieche. „Ale Live Composite nám hodně pomohl při samotném focení. Znamenalo to, že můžeme provádět různá nastavení a sledovat výsledky rovnou na displejích foťáků v reálném čase. Práce s osvětlením byla díky tomu také mnohem jednodušší.“

Jenja Ospanov a Olaf Schieche

ZOLAQ vybral celkem 1400 sekvenčně snímaných fotek pro renderování 28 videoklipů – hrubý materiál pro film Species, který byl profesionálně sestříhán jejich partnerem Janem Hartwigem z Creativestudio Bird Like. „Je to úžasně imaginativní dílo,“ říká Guthmann. „Jsme pyšní, že naše E-M10 pomohly posunout dále obor malování světlem.“ Zmíněné vydařené video Species můžete vidět zde:

Systémový fotoaparát Olympus OM-D E-M10 je nyní do konce srpna k dostání s cashbackem (peníze zpět) 2700 Kč buď na Olympus e-shopu, nebo v síti autorizovaných dealerů.

Bullet-time je registrovaná obchodní značka Warner Bros. Entertainment Inc.

 

SDÍLET:

Komentáře

  • 1