často kladené dotazy

Tato sekce byla vytvořena na základě nejčastějších dotazů, které nám zasíláte. Před tím, než nás budete kontaktovat, podívejte se, zda nenajdete odpověď na váš dotaz právě zde.

Chtěl bych kontaktovat servis s dotazem, týkajícím se opravy mé fotografické techniky. Jak a kde to mohu učinit?

Servisní dotazy vám odpoví celoevropské servisní centrum v Portugalsku. Kontaktovat je můžete prostřednictvím formuláře zde:

https://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras_support/contact/contact_form/supportform.do

Pokud se dotaz týká servisu techniky, pak ve spodním poli „Typ žádosti“ zvolte „Oprava“.

Zdá se mi, že můj fotoaparát nefunguje správně a nefotí tak, jako když byl nový. Mám ho hned poslat na servis?

V první řadě proveďte úplný reset fotoaparátu, kterým jej vrátíte do výchozího nastavení. Při tomto resetu zůstává nastavený datum a čas, stejně jako jazyk menu, který jste si nastavili. Reset provedete v:

Menu/Fotografické menu 1/Obnovit/Reset/Plný

případně v: 

Menu/ Fotografické menu 1/Reset/Plný.

Teprve, když se fotoaparát i po provedení resetu chová nestandardně, kontaktujte servis prostřednictvím online formuláře.

Mám kompaktní digitál Olympus Camedia. Částečně mi přestal fungovat. Mohu ho poslat do servisu na opravu?

Ne. Fotoaparáty Olympus řady Camedia již neopravujeme, ani na ně nejsou náhradní díly. Doporučujeme, podívat se po adekvátní náhradě u vašeho foto prodejce, nebo na eshopu www.olympusobchod.cz.

 

Po vložení paměťové karty a zapnutí fotoaparátu se na obrazovce objeví červeně chybová hláška „Ochr. před. záp.“ (ochrana před zápisem). Co mám dělat?

Vypněte fotoaparát, vyjměte paměťovou kartu a na boku zkontrolujte stav mechanického zámku, chránícího kartu před zápisem či vymazáním. Zámek (malý plastový posuvník) posuňte do odemčené polohy.

Nemohu najít návod na můj fotoaparát? Mohli byste mi ho poslat nebo odkázat na link ke stažení?

Návody na výrobky Olympus najdete na stránce olympus.cz pod následujícím linkem:

https://www.mujolympus.cz/navody-ke-stazeni

 

Po vložení paměťové karty a zapnutí fotoaparátu se na obrazovce objeví červeně chybová hláška „Chyba karty“. Co mám dělat?

Pokud to fotoaparát umožní, vstupte do hlavního menu stisknutím tlačítka Menu. Tam proveďte formátování karty. POZOR! Dojde tak k vymazání všěech dat uložených na kartě. Je však šance, že tímto způsobem paměťovou kartu vrátíte do funkčního stavu. V některých případech je karta poškozená natolik, že ji nelze naformátovat ani ve fotoaparátu, ani v počítači. Takovou kartu již nelze použít.

Ztratil jsem některé sundávací díly z fotoaparátu a objektivu, jako je clona, kryta sáněk apod. Je možné je koupit jako náhradní díly?

Některé tyto díly jsou běžně součástí ceníku, tedy v prodeji. Standardně jsou dostupné sluneční clony, přední krytky objektivu, zadní a přední krytka bajonetu, záslepka sáněk blesku. V případě novějších modelů lze v některých případech objednat i náhradní dvířka bateriového prostoru, gumové záslepky konektorů pro grip apod. Přesné informace o nabídce dílů je třeba zjistit vždy aktuálně u vašeho prodejce. Některé náhradní díly najdete také zde: https://www.olympusobchod.cz/katalog/prislusenstvi/nahradni-dily-818733